top of page

PRZYSTĘPNE MIESZKALNICTWO

Nasz dystrykt wyborczy ma bardzo duży problem z bezdomnością. Kryzys ten spowodowany brakiem odpowiednich programów  uderza w społeczności miejskie wszystkich grup etnicznych, wyznań i kultur. W zastraszającym tempie rosną czynsze, co u wielu osób, dla których płace pozostają bez zmian kumuluje stwierdzenie bezsensowności pracy i życia, gdzie wszystkie zarobki razem wzięte nie wystarczają na opłaty mieszkaniowe. Coraz więcej osób się poddaje i zatraca chęć życia jako pracy jedynie na rent i dołącza do grupy bezdomnych, a zjawisko osiąga już rozmiar epidemii.

 

Należy przyjąć do wiadomości, że obecnie Kongres preferuje jedynie politykę mieszkaniową dla bogatych i subsydiuje domy gospodarstw domowych o najwyższych dochodach dzięki odliczeniu odsetek od kredytów hipotecznych, które przynoszą korzyści 7 milionom gospodarstw domowych, które zarabiają rocznie ponad 200 000 USD. Nie dotyczy to rzeszy 55 mln obywateli będących najemcami o najniższych dochodach. Jest to niedopuszczalne, że ludzie, którzy pracują 40 godzin tygodniowo, musieli dokonywać wyboru pomiędzy jedzeniem i artykułami pierwszej potrzeby, a dachem nad głową. To pogwałcenie praw człowieka.

 

W pełni popieram ustawę Common Sense Housing Investment Act H.R. 948, która zakłada zreformowanie odliczenia odsetek od kredytów hipotecznych (MID) poprzez ograniczenie ich. Oszczędności powinny być reinwestowane, aby pomóc większej liczbie rodzin walczących o opłacenie czynszu. Dzięki temu planowi 25 milionów rodzin o niskich i średnich dochodach, które są właścicielami domów, otrzyma ulgę podatkową. Ponad 241 miliardów dolarów zostanie ponownie zainwestowanych w sprawdzone rozwiązania kończące bezdomność i ubóstwo mieszkaniowe dzięki finansowaniu Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, pomocy w wynajmie i tanich inwestycji mieszkaniowych. Będziemy w stanie rozszerzyć te sprawdzone rozwiązania poprzez opłaty zebrane w ramach mojej polityki dotyczącej zmian klimatu.

 

Jako naród możemy lepiej radzić sobie z kryzysem mieszkaniowym, ponieważ każdy zasługuje na bezpieczne miejsce do życia podstawowego.

bottom of page