top of page

REFORMA SYSTEMU SPRAWIEDLIWOŚCI

Więzimy więcej ludzi niż jakikolwiek inny naród na świecie, zarówno w liczbach bezwzględnych, jak i per capita (według statystyk). Mamy największą na świecie populację więźniów, 25% więźniów całego świata uwięziona jest w USA, przy czym jako naród stanowimy tylko 5% populacji świata.

Najpierw musimy ograniczyć  wyroki za przestępstwa bez użycia przemocy, związane z posiadaniem nawet drobnej ilości narkotyków i zalegalizować rekreacyjną i leczniczą marihuanę na poziomie krajowym. Patrząc na historię, duże prywatne interesy sprawiły, że marihuana stała się substancją nielegalną, a retoryka polityków, aby to ukryć, była wówczas związana z imigrantami i mniejszościami narodowymi.

Musimy zakończyć wszystkie obowiązkowe przepisy narzucające z góry minimalne okresy uwięzienia i przywrócić federalny system zwolnień warunkowych. Nie ma powodu, dla którego po aresztowaniu - bezprawnym lub nie - zdolność osoby do opuszczenia więzienia i powrotu do domu w celu przygotowania linii obrony zależała od pieniędzy. Biedni ludzie nie mają możliwości opuszczenia lokalnych więzień. Musimy zakończyć wymogi kaucji gotówkowych!

Wszystkie prywatne więzienia i ośrodki detencyjne powinny zostać wyeliminowane. Więźniowie w prywatnych więzieniach mogą zarobić maksymalnie 4 centy za godzinę. W państwowych więzieniach mogą zarobić ponad dolara.

 

Musimy również znieść karę śmierci.

Musimy poważnie zreformować przepadek mienia cywilnego.

Najważniejsze reformy policji są również kluczowe w zwalczaniu sprawiedliwości rasowej.

bottom of page